Doğaya dönüş: Regnum Golf & Country Club Bodrum

Türkiye’nin Bodrum yarımadasındaki yeni organik golf vahası

Bodrum yarımadasında bütüncül bir yaklaşımla gerçekleştirilen ilk 18 delikli doğal golf sahası: Yapımından sunduğu hizmete kadar bulunduğu çevre ile uyumlu olarak tasarlanmış Regnum Golf & Country Club Bodrum, bu niteliği ile Türkiye için yeni bir model projedir. Sakin Çamlık ilçesinde bölgenin en güzel koylarının yakınlarında 1450hektarlık bir alanda önemli bir ekosistemin içerisinde doğal peyzaj şeklini bozmayan yepyeni bir vadi oluşturulmaktadır. Golf Kulübü’ nün büyük bir bölümü 2018 yılının haziran ayında hizmete açılmıştır. Muhteşem doğal taştan zarif villalar, büyük organik meyve bahçesi, çok sayıda spor yapma imkânı sunan alanlar ve diğer birçok tesis dört aşamada inşa edilmektedir. İnşaatın ilk iki aşaması tamamlanmış olup, Regnum Golf & Country Club Bodrum’da hayat şimdiden başlamıştır. Bu konum kesinlikle canlı ve sürekli değişen bir ortamda içerisinde yer almaktadır. Ekstra saf zeytinyağından doğal baharatlar ve organik bal’a kadar her şey burada üretilmektedir. Belek’teki Regnum Grubu’nun bir iştiraki olan Regnum Golf & Country Club Bodrum havaalanından sadece 30 km, Bodrum şehir merkezinden 17 km ve Bodrum Güvercinlik Koyu’ndan 7 km uzaklıktadır.

Bodrum Stock of the olive grove

Zeytin ağacı adedi 20.000 ağaca ulaşmış olup orijinal arazi korunmuştur. Homer’ın “sonsuz mavinin cenneti” olarak tanımladığı antik Bodrum’u çağrıştıran koyu yeşil ve gök mavisi doğanın ortasında kimyasallar ve betondan uzak sessiz ve doğal bir mekânın yaratılması için çaba gösterilmiştir.

DOĞAL TAŞTAN İNŞAA EDİLMİŞ VİLLALARDAN ORGANİK SEBZE BAHÇESİNE

Yörenin 1000 yıl öncesi kültürüne uzanan “çilek taşı” olarak nitelendirilen bej rengindeki tipik doğal taşından 275 villa 4 aşamada inşa edilmektedir. İkiz ve tek villaların iç bölümlerinde mavi, bej ve kahverenginin farklı tonları ile değerli ağaç ve demir motifleri ile harmanlanmıştır. Villalarda 200-300 m2’lik yaşam alanı, bir teras, 200-300 m2 özel bahçe, yüzme havuzu ve araba park yeri bulunmaktadır.

İkiz villaların üç yatak odası, banyosu, bir mutfağı, depo alanı, büyük ve rahat oturma odası mevcuttur. Tek villalar ise 5 yatak odasına sahiptirler. Villaların altyapısı geo ve aerotermal enerji, güneş enerjisi, otomatik sulama ve dezenfekte sistemleri ile donatılmıştır. Villalar doğal bir yol üzerinden doğrudan organik bahçeye açılmaktadır. Sitenin bahçıvanları bahçelerde kimyasal katkılardan arınmış en lezzetli meyve ve sebzeleri villa sakinlerinin kullanımı için yetiştirmektedir. Domates, yeşil biber, nane, kekik ve dereotunun doğal tatları, ayrıca bölgenin sık ormanlık alanından elde edilen organik balın tadı damağınızda uzun süre kalacaktır. Villa satışları ile daha fazla bilgi için…

Natural Storan Villa

HERKES İÇİN SPORDAN ORGANİK SAĞLIĞA

Bodrum Organic Wellnes

Regnum Golf & Country Club Bodrum bütünleşik yaklaşımı kapsamında Golf ’ün yanı sıra çok çeşitli aktivite ve spor seçenekleri de sunmaktadır.

Tenis, yüzme, basketbol, fitness, sauna, okçuluk (planlama aşamasında) ve binicilik (planlama aşamasında) gibi serbest zaman aktiviteleri bu mekâna eşsiz bir nitelik kazandırmaktadır. Zorlu bir antrenman sonrası misafir ve ev sahipleri çok hak ettikleri huzuru geniş seçenekli tesislerde bulabilirler. Bu bölge aynı zamanda trekking, dağ bisikleti sporu, şarap tadımı, dans okulları, festivaller ve workshoplar gibi geniş alanı kapsayan aktiviteler sunmaktadır.

Golf sahasına bakan yiyecek ve içecek servisi sunan Club House (Kulüp Binası), misafirlerin rahatlığını sağlamak üzere planlanmıştır. Restoran ve Kafe/Bar çok çeşitli yöresel ve uluslararası yemek ve içecek seçenekleri sunmaktadır. Şöminesi bulunan Lounge alanı konyak, viski ya da şarabınızı yudumlarken rahatlayabileceğiniz harika bir ortamdır.

GÜVERCİNLİK YAKININDA HUZURLU BİR KONUM

The Regnum Golf & Country Club Bodrum, Çamlık bölgesinde huzurlu bir köy ortamında konumlanmıştır. İster çam ağaçlarının gölgesinde tatlı kuş sesleri altında, ister yörenin en güzel koylarından olan ve Güvercinlik’e sadece 6 km uzaklıktaki sahil kenarında, bu mekânda yaşam tam anlamıyla farklıdır. Ev sahipleri ile misafirler için özel olarak tasarlanmış Regnum Beach, Ege denizinin berrak mavi sularında farklı bir deneyim sunmaktadır. Kültür ve alışveriş meraklıları için antik şehir ve Bodrum limanı sadece 17km uzaklıktadır. Yarımadanın kuzeyinde bulunan Torba ve Göltürk beldelerinin cazip kumsalları da çok yakın mesafededir.

Regnum Golf & Country Club Bodrum, Akdeniz’in kıyısında Belek- Antalya’daki Carya Golf Club ve National Golf Club golf kulüplerinin de dahil olduğu Regnum Hospitality & Golf Group şirketlerindendir. Ayrıca Ankara da ilk golf sahasını oluşturacak diğer bir golf sahası planlama aşamasındadır.

Regnum tarzı servis ve kalite ile Bodrum'un eşsiz konumunu keşfedin!

Menu